Mocne osłabienie juana

opublikowano: 08-02-2018, 08:37
aktualizacja: 08-02-2018, 08:39

Słabe dane o handlu zagranicznym doprowadziły do poważnej przeceny juana. Chińska waluta traciła w czwartek na wartości najmocniej od szokowej dewaluacji w sierpniu 2015 r., informuje Bloomberg.

Po południu czasu lokalnego kurs spotowy onshore zniżkował o 0,6 proc. do 6,3195 wobec dolara, po wcześniejszym spadku o 1 procent. Waluta zwiększyła przecenę po tym, jak Chiny odnotowały znacznie niższą nadwyżkę handlową niż oczekiwano, w związku z gigantycznym skokiem importu. Zmienność znacząco wzrosła i była trzykrotnie wyższa niż o tej samej porze w środę.

Zobacz więcej

Juany, banknoty

Bloomberg

Eksport Chin wzrósł w styczniu o 11,1 proc. zaś import aż o 36,9 proc. W efekcie, nadwyżka handlowa obniżyła się o ponad połowę z 54,7 mld USD w grudniu do 20,3 mld w styczniu. 

Tymczasem w środę kurs kształtował się jeszcze na poziomie zbliżonym do najwyższego od czasu wspomnianej wcześniej dewaluacji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mocne osłabienie juana