MSP planuje we wrześniu podpisać z UniCredit umowę ws. sprzedaży "resztówki" Pekao

ISB
opublikowano: 11-08-2008, 12:38

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) i  UniCredit planują podpisać we wrześniu wiążącą umowę, zgodnie z którą MSP będzie przysługiwać opcja sprzedaży akcji Pekao SA znajdujących się w posiadaniu MSP, a  UniCredit - opcję zakupu tych walorów, poinformował resort w poniedziałek.

"Warunki wiążącej umowy zostały już zasadniczo uzgodnione i zostaną ujawnione po popisaniu umowy" - czytamy w komunikacie MSP.

Resort podał, że z chwilą podpisania negocjowanej obecnie umowy, umowa prywatyzacyjna z czerwca 1999 r. dotycząca Pekao SA, umowa prywatyzacyjna z października 1998 r. dotycząca BPH oraz umowa w sprawie Pekao SA i BPH zawarta przez MSP i UniCredit w kwietniu 2006 r. zostaną uznane za w pełni wykonane.

"MSP będzie miało prawo do jednostronnego odstąpienia od umowy do dnia 22 grudnia 2008 r." - czytamy dalej.

W marcu br. MSP informowało, że nie wyklucza sprzedaży resztówki Banku Pekao SA, stanowiącej 3,96% kapitału banku, jeszcze we tym roku na rzecz inwestora strategicznego, UniCredit Italiano, lub w inny sposób.

MSP rozważało też ostatnio emisję obligacji zamiennych na akcje banków i innych spółek w których ma resztówki.

W połowie maja wiceminister skarbu Joanna Schmid powiedziała, że resort rozważa wyemitowanie obligacji zamiennych na akcje TP SA i Banku Pekao SA, co byłoby scenariuszem alternatywnym dla prowadzonych negocjacji na temat sprzedaży resztówek tych firm ich inwestorom strategicznym.

Przyjęty w kwietniu przez rząd "Program prywatyzacji na lata 2008-2011" zakłada, że na przełomie 2008/2009 roku dojdzie do sprzedaży "resztówek" banków: BPH (3,65%), Pekao SA (3,96%), BZ WBK (1,93%) i Banku Handlowego (2,49%). Sprzedaż akcji TP SA (4,05%) planowana jest w programie na 2009 rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP planuje we wrześniu podpisać z UniCredit umowę ws. sprzedaży "resztówki" Pekao