MSP sprzedało Boryszewowi akcje Impexmetalu za 192,5 mln zł

Internet Securities
21-01-2005, 16:46

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) podpisało w piątek umowę sprzedaży wszystkich posiadanych 3.348.632 akcji, stanowiących 31,5% kapitału Impexmetalu SA Zakładom Chemicznym i Tworzyw Sztucznych Boryszew SA, poinformowało MSP w komunikacie w piątek. Wartość transakcji to 192,5 mln zł.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) podpisało w piątek umowę sprzedaży wszystkich posiadanych 3.348.632 akcji, stanowiących 31,5% kapitału Impexmetalu SA Zakładom Chemicznym i Tworzyw Sztucznych Boryszew SA, poinformowało MSP w komunikacie w piątek. Wartość transakcji to 192,5 mln zł.

„Transakcja sprzedaży akcji zostanie przeprowadzona w drodze giełdowej, pozasesyjnej transakcji pakietowej w terminie nie późniejszym niż 3 dni sesyjne od dnia podpisania umowy” – podano w komunikacie.

Cena za jedną akcję wyniosła 57,5 zł. W piątek na zamknięciu akcje Impexmetalu kosztowały 54,1 zł za sztukę po wzroście o 0,56%.

MSP podało, że Boryszew zobowiązał się do zachowania nabytych akcji przez okres co najmniej 24 miesięcy. Zgodnie z umową, Boryszew nie będzie podejmował i nie będzie popierał w tym okresie działań zmierzających do wycofania Impexmetalu z GPW.

O kupno akcji Impexmetalu starał się oprócz Boryszewa, kontrolowanego przez Romana Karkosika, londyński fundusz inwestycyjny Bancroft.

Roman Karkosik i jego spółki zależne Unibax Polska and Karo-Metal Sp. z o.o. mają 43,48% akcji Boryszewa, ok. 25% akcji Boryszewa ma Elana SA, a Huta Oława ma 24,9% akcji spółki. Inni akcjonariusze mają 6,53% akcji Boryszewa.

Grupa Boryszewa zgłaszała ostatnio, że posiada już 9,99% kapitału Impexmetalu. (ISB)

maza/es/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP sprzedało Boryszewowi akcje Impexmetalu za 192,5 mln zł