MSP: W ciągu 8 miesięcy możliwe podwyższenie kapitału LOT

PAP
02-04-2009, 17:42

W ciągu ośmiu miesięcy możliwe będzie podwyższenie kapitału PLL LOT, co oznacza nowe źródło finansowania spółki - poinformował w czwartek wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

Jak zaznaczył, uzależnione jest to od rozmów z syndykiem spółki Swissair, byłego inwestora w LOT, poprzez spółkę SAirLines B.V., która posiada 25 proc. akcji LOT-u.

Gawlik uczestniczył w posiedzeniu sejmowej komisji skarbu, która zajmowała się aktualną sytuacją i planami prywatyzacji polskiego przewoźnika.


"Jeżeli uda się nam wynegocjować porozumienie z syndykiem, to wedle planów i założeń, w ciągu 8 miesięcy, jest możliwe zrealizowanie podwyższenia kapitału spółki i pozyskanie w ten sposób źródeł jej finansowania" - powiedział Gawlik.

Dodał, że resort skarbu prowadzi dyskusje z syndykiem, dotyczące nowego porozumienia, jednak - jak zaznaczył - jego (syndyka) oczekiwanie są "nie do przyjęcia przez ministra skarbu". Resort rozważa podwyższenie kapitału spółki w drodze emisji nowych akcji wraz z jednoczesnym zbyciem pakietu akcji należących do syndyka.

Skarb Państwa ma 67,97 proc. akcji PLL LOT. Pozostałe akcje są w rękach syndyka Swissaira, byłego inwestora w LOT, poprzez spółkę SAirLines B.V. (25,1 proc.) oraz pracowników (6,93 proc.). (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP: W ciągu 8 miesięcy możliwe podwyższenie kapitału LOT