MSP zaprosiło firmy do składania ofert ws. trzech uzdrowisk

PAP
opublikowano: 26-03-2010, 17:26

Resort skarbu zaprosił do składania ofert wiążących pięć firm zainteresowanych kupnem Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń" w Ustroniu, cztery - uzdrowiskiem "Solanki" w Inowrocławiu i dwie - Połczynem w Połczynie Zdroju - poinformował resort skarbu.

Na początku lutego ministerstwo zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie kupna trzech uzdrowisk, które świadczą usługi związane z ochroną zdrowia, lecznictwem i rehabilitacją.

Wówczas na ofertę dotyczącą ponad 90 proc. akcji Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń" odpowiedziało sześć firm, kupnem ok. 92 proc. udziałów uzdrowiska "Solanki" zainteresowane były 4 firmy, a na ofertę w sprawie sprzedaży prawie 90 proc. akcji uzdrowiska "Połczyn" wpłynęły dwie odpowiedzi.

Resort poinformował w piątek, że do dalszego etapu prywatyzacji spółki z Ustronia (czyli jej badania i składania ofert wiążących) zaprosił pięć firm. Chodzi o: Maksimum sp. z o.o. Holding S.K.A. w Katowicach (dawniej Przedsiębiorstwo "Opal" sp. z o.o.), STP Investment SA w Bochni, Lux Med sp. z o.o. w Warszawie, Polalmako sp. z o.o. w Rzeszowie oraz American Heart of Poland sp. z o.o. w Ustroniu.

W przypadku spółki z Połczyna są to firmy: KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA we Wrocławiu oraz Dopico sp. z o.o. w Warszawie. Jeśli chodzi o spółkę z Inowrocławia do składania ofert wiążących resort skarbu zaprosił następujące podmioty: ZPW POZKAL Tadeusz Chęsy w Inowrocławiu, Sanplast SA w Strzelnie, Przedsiębiorstwo Prywatne "Pamela" Dariusz Ślufiński we Włocławku oraz Alstal Grupa Budowlana sp. z o.o. spółka komandytowa w Inowrocławiu.

"Ustroń" to jedno z największych polskich uzdrowisk położonych w otoczeniu gór Beskidu Śląskiego. Posiada nowoczesną bazę medyczną i zabiegową. Specjalizuje się w leczeniu m.in. chorób: narządu ruchu, reumatycznych, serca, naczyń krwionośnych, układu krążenia i oddechowego. Spółka współpracuje z klinikami i centrami medycznymi w Polsce. 75 proc. jej klientów stanowią kuracjusze kierowani przez Narodowy Fundusz Zdrowia na leczenie sanatoryjne bądź rehabilitację.

Uzdrowisko "Solanki" świadczy usługi sanatoryjno-szpitalne, hotelowe oraz gastronomiczne. Specjalizuje się w leczeniu chorób m.in.: ortopedyczno-urazowych, kardiologicznych i nadciśnienia, reumatologicznych, układu trawienia oraz górnych dróg oddechowych. Do realizacji usług wykorzystuje własną bazę zabiegową.

Z kolei uzdrowisko "Połczyn" dzięki odpowiedniemu klimatowi, naturalnym źródłom solankowym i mineralnym oraz bogatym złożom borowiny świadczy usługi lecznicze w zakresie chorób: reumatologicznych, ortopedycznych, neurologicznych oraz ginekologicznych. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP zaprosiło firmy do składania ofert ws. trzech uzdrowisk