Na problemy z brakiem płynności - faktoring

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 11-04-2023, 12:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W ubiegłym roku polscy faktorzy sfinansowali działalność przedsiębiorstw na blisko 100 mld euro. Oznacza to, że wykupili wierzytelności w formie faktur o łącznej wartości ponad 460 mld zł. To o 27 proc. więcej niż w 2021 r. Faktury na gotówkę zamieniło 25 tys. firm – podaje Polski Związek Faktorów.

Dariusz Steć, dyrektor wykonawczy Polskiego Związku Faktorów i Paweł Tobis, wiceprezes Coface Poland Factoring

- Faktoring jest gwarantem płynności szczególnie w czasach wyjątkowo niekorzystnych do prowadzenia działalności przez firmy, stąd tak duży wzrost zainteresowania w ubiegłym roku tą formą wsparcia – tłumaczy Dariusz Steć, dyrektor wykonawczy Polskiego Związku Faktorów.

- Patrząc historycznie jak rosła wartość obrotów branży faktoringowej w stosunku do PKB, widzimy jak bardzo dojrzały stał się to rynek. Dziś firmy nie wyobrażają już sobie rozwoju działalności bez tej formy finansowania – podkreśla Paweł Tobis, wiceprezes ds. Operacyjnych i Oceny Ryzyka Coface.

Z ekspertami rozmawiamy m.in. o możliwościach jakie zapewnia faktoring i o tym czy może być on nie tylko instrumentem zapewniającym płynność, ale i ograniczającym ryzyko w trudnych czasach. Mówimy także o tym w jakim stopniu rynek w Polsce jest przygotowany na nieprzewidywalne zdarzenia i na ile na nie odporny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane