Najdłuższy wzrost ceny złota od 2011 roku

Marek Druś, Bloomberg
opublikowano: 29-03-2018, 14:41
aktualizacja: 29-03-2018, 14:42

Złoto po raz pierwszy od 2011 roku zanotuje trzy kwartały z rzędu wzrostu ceny.

Cena złota w kontraktach spot rośnie o 1,7 proc. w kończącym się kwartale. Podobny wzrost zanotowało w poprzednim. Złoto drożeje pomimo rosnących stóp procentowych w USA. To głównie zasługa poszukiwania przez inwestorów tzw. bezpiecznej przystani w reakcji na wydarzenia geopolityczne, np. wzrost napięcia w relacjach USA z Koreą Północną. Obawy wojny handlowej po działaniach protekcjonistycznych w USA spowodowały wzrost zmienności na rynkach akcji. W ostatnim czasie inwestorów zaniepokoiło mianowanie przez prezydenta Donalda Trumpa Johna Boltona na stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego. Uznano iż może to zapowiadać wzrost napięcia między USA a Iranem.   

Procentowa zmiana kursu złota przez ostatnie trzy kwartały
Wyświetl galerię [1/2]

Procentowa zmiana kursu złota przez ostatnie trzy kwartały

„Złote” fundusze ETF miały w ubiegłym tygodniu 2268,6 ton złota, najwięcej od 2013 roku. Od początku roku zwiększyły stan posiadania o 43 tony. To ósmy kwartał wzrostu ilości złota w ETF z ostatnich dziewięciu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Najdłuższy wzrost ceny złota od 2011 roku