Najważniejsze teksty 2017 roku

opublikowano: 29-12-2017, 15:29

Żegnamy 2017 rok, przypominając nasze publikacje – najlepsze z najlepszych – najchętniej czytane, najgłośniejsze, najciekawsze, wyróżniane w konkursach

Mówi się, że gazeta żyje jeden dzień. W takim razie portal pewnie jedną godzinę. Nierzadko jednak zasługują na więcej. Żegnamy 2017 rok, przypominając nasze publikacje – najlepsze z najlepszych – najchętniej czytane, najgłośniejsze, najciekawsze, wyróżniane w konkursach. To też doskonała metoda, by przypomnieć sobie, co działo się w biznesie w tym roku, a wydarzeń wartych zapamiętania nie zabrakło. Zapraszam do nadrobienia zaległości, by w 2018 rok wejść bez… długów.  

 

Teraz k… my. Na całego! 

PiS obsadza wszelkie możliwe instytucje i firmy. Posłami, rodzinami, kolegami. Na naszej liście, wciąż niepełnej, jest już 1000 osób. Poznajcie #sPiS. 

 

Polska przegrała wyścig o inwestycję Daimlera 

Centrum logistyczne za 500 mln zł powstanie pod Pragą, a nie w Polsce. Ciekawe są kulisy zabiegania o tę inwestycję.  

 

Państwo wywłaszczy informatyków 

Sejm zniósł mechanizm ochrony autorskiej twórców systemów IT. To wstrząs dla firm z branży, na razie tych, które informatyzowały sądy, prokuratury i komorników.

 

Z Willi Biruta do aresztu

Fałszywe prezentacje i sprawozdania finansowe opakowane w prawdziwy marketing — dziennikarskie śledztwo „PB” ujawnia kulisy powstania piramidy finansowej, w której 700 klientów miało utopić 35 mln zł.

 

„Lewy” atakuje media 

Robert Lewandowski zainwestował w dom mediowy RL Media. Warto poznać ten biznesowy projekt, bo jest w nim i wielkie nazwisko, i duże ambicje ze stajnią pełną gwiazd.

 

JP Morgan wybiera Warszawę 

„PB” jako pierwszy poinformował, że amerykański gigant wejdzie do Polski i otworzy centrum na 2,5 tys. osób.  

 

Nowa MOC dla polskich start-upów 

Najbardziej znani polscy startupowcy, którzy z sukcesami zbudowali i sprzedali firmy, razem powołali Market One Capital (MOC). Zebrali 150 mln zł, z czego połowę od Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

 

Sołowow żegna się z giełdą 

Znany inwestor za 2,4 mld zł skupił akcje Synthosu i wycofa go z GPW. Jakie miał motywy i czym przekonał akcjonariuszy?

 

Fiskus będzie tropił oszustów całą dobę 

40 urzędników skarbówki 24 h przez 7 dni w tygodniu będzie wyszukiwać oszustów, analizując konta i przelewy bankowe firm.

 

Życie Pesy wisi na włosku 

Konsorcjum banków, na czele z PKO BP, przygotowuje kroplówkę dla bydgoskiej spółki. Kluczowe było pytanie, czy właściciele rozumieją, że to stan przedzawałowy.

 

Słodki Eti ciągnie do Polski

Gigant z Turcji chce zrobić nad Wisłą przyczółek przynajmniej na część Europy. Przygotował plan wejścia i rekrutuje menedżerów.

 

Polska nakryła Holandię kapeluszem 

Polska została największym europejskim eksporterem pieczarek. Nasz fenomen zgłębiają Holendrzy, którzy wyhodowali sobie konkurenta.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy