Nasdaq wybronił się przed przeceną

opublikowano: 25-09-2018, 22:06

Amerykańskie giełdy przeżyły we wtorek nerwową sesję. Indeksy poddawały się wahaniom z jednej strony wspierane przez zwyżkę cen spółek energetycznych i banków, z drugiej zaś były pod presją taniejących walorów Facebooka i producentów układów scalonych.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks Dow Jones IA tracił 0,26 proc., S&P500 zniżkował o 0,13 proc. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się technologiczny Nasdaq, który zyskiwał 0,18 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Spośród zaprezentowanych we wtorek danych makro warto wspomnieć o odczytach z rynku nieruchomości, gdzie negatywnie należy odebrać spadek dynamiki wzrosty cen domów w największych aglomeracjach. Z kolei bardzo pozytywnie zaskoczył wzrost indeksu zaufania konsumentów, który w oszacowaniu na wrzesień wspiął się na najwyższy poziom od 2000 r. Pozytywny wydźwięk miał też wskaźnik Fed z Richmond, który zamiast oczekiwanego spadku mocno wzrósł. 

Wyceny walorów koncernów energetyczno-paliwowych zyskiwały na wartości dzięki drożejącej ropie, której notowania znalazły się na najwyższym poziomie od czterech lat.

Z kolei zwyżka kursów akcji banków była efektem wyczekiwania inwestorów na środową decyzję FOMC odnośnie stóp procentowych i ich oczekiwań kolejnego zaostrzenia polityki monetarnej.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy