NBP: wszczęto procedury prawne w celu ochrony dobrego imienia banku

  • PAP
opublikowano: 23-11-2018, 16:04

Wszczęto procedury prawne w celu ochrony dobrego imienia Narodowego Banku Polskiego i przeciwdziałania wypowiedziom podważającym zaufanie do konstytucyjnych organów państwa - poinformowała w piątek PAP pełnomocnik prawna NBP adwokat Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

Chcesz być na bieżąco z tematem afery w KNF zobacz TUTAJ>>

NBP
Zobacz więcej

NBP fot. Jaap Arriens/NurPhoto/FORUM

"Jest oczywiste, że Narodowy Bank Polski jest instytucją zaufania publicznego, której dobre imię oraz wizerunek ma kluczowe znaczenie dla kształtowania krajowej i europejskiej polityki finansowej, w tym miedzy innymi tak ważnych kosztów obsługi długu publicznego" - oświadczyła pełnomocnik.

Dodała, że pozycja ustrojowa NBP zobowiązuje do "szczególnej ochrony instytucji mającej wpływ na bezpieczeństwo ekonomiczne kraju i leży w interesie każdego obywatela".

Turczynowicz-Kieryłło wskazała, że w ostatnich dniach "dostrzegamy próby kreowania, powielania i utrwalania negatywnej opinii na temat Narodowego Banku Polskiego w wyniku nierzetelnych publikacji prasowych i internetowych dotyczących zarówno działalności NBP, jak i jego organów".

"Ochrona dobrego imienia Narodowego Banku Polskiego i jego organów jako instytucji państwowej o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa Państwa Polskiego nakazuje podjęcie zdecydowanych kroków prawnych w celu powstrzymania takich zjawisk" - zaznaczyła.

"Informujemy, że zostały już wszczęte procedury prawne w celu ochrony dobrego imienia Narodowego Banku Polskiego i przeciwdziałania wypowiedziom powodującym podważanie zaufania do konstytucyjnych organów państwa" - przekazała pełnomocnik prawna banku".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy