NCBR doda skrzydeł spółkom z branży morskiej

opublikowano: 16-04-2019, 22:00

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło konkurs z dotacjami dla nowatorskich spółek z sektora stoczniowego.

W puli programu InnoShip (działanie 1.2 POIR) jest 200 mln zł. Szanse na granty mają przedsięwzięcia związane m.in. z projektowaniem i produkcją jednostek pływających oraz technologie wspierające infrastrukturę stoczniową i portową. Powinny one obejmować badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe istotne dla rozwoju sektora okrętowego, a także prace przedwdrożeniowe. Przedsiębiorcy, którzy nie przewidzieli w swoich projektach wspomnianych prac rozwojowych, mogą zapomnieć o wsparciu.

O dotacje będą mogły powalczyć konsorcja firm i partnerstwa składające się z przynajmniej trzech podmiotów, w tym co najmniej jednego przedsiębiorstwa będącego liderem przedsięwzięcia i jednej jednostki naukowej.

Projekty powinny wpisywać się w jedną z krajowych inteligentnych specjalizacji. Zespół badawczy wnioskodawcy musi zapewnić prawidłowe wykonanie prac B+R. Ważna jest również nowość rezultatów przedsięwzięcia, wdrożenie ich na terenie naszego kraju oraz zapotrzebowanie rynkowe na wyniki projektu i opłacalność jego wdrożenia.

WAŻNA DATA

17.06 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 1.2 POIR. Nabór zakończy się 16 września.

WIĘCEJ INFORMACJI www.poir.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy