Nextbike emituje akcje, żeby ratować Mevo

AR
opublikowano: 10-10-2019, 17:10

Największy działający w Polsce operator bikesharingu, który jest w trakcie restrukturyzacji, pozyskał podczas prywatnej emisji akcji 2,33 mln zł. Inwestorami są głównie dotychczasowi udziałowcy.

Emisja akcji wartych 2,3 mln zł, o której Nextbike poinformował dzisiaj w komunikacie prasowym, ma pomóc spółce stanąć na nogi i pozyskać finansowanie na sfinalizowanie Mevo, czyli systemu rowerowego pomorskich gmin, który - póki co - ciągnie spółkę w dół. Mimo trudnej sytuacji spółki, inwestorzy objęli akcje w całości. 

Fot. Nextbike

- Oferta prywatna akcji była jednym z kluczowych projektów, jakie realizowaliśmy w ostatnim czasie i cieszy nas jej pozytywne zakończenie. Na trudnym, wymagającym rynku oraz będąc w trakcie optymalizacji działań operacyjnych w Nextbike Polska pozyskaliśmy pieniądze, które pozwolą nam na realizację naszych najbliższych planów, przede wszystkim dokończenie projektu Mevo – komentuje Paweł Orłowski prezes Nextbike Polska.

Wśród inwestorów są dotychczasowi udziałowcy Nextbike Polska – LARQ i Nextbike GmbH, członkowie zarządu spółki – Paweł Orłowski, Agnieszka Masłowska i Rafał Federowicz, a także nowi inwestorzy.

Spóła Nextbike Polska - notowana na NewConnect i działająca w Polsce na niemieckiej licencji - od lat konsekwentnie realizuje strategię wypierania z rynku swoich rywali, ale niedawno ogłosiła, że musi układać się z wierzycielami. Kłopoty finansowe pojawiły się po wygraniu wartego 40 mln zł przetargu na system bikesharingu na Pomorzu  – jeden z największych w Polsce i jedyny, w którym 100 proc. rowerów ma mieć napęd elektryczny. Koszty pomorskiego projektu przerosły spółkę - system został uruchomiony w tym roku z kilkumiesięcznym opóźnieniem, a do tej pory spółce nie udało się spełnić wszystkich warunków umowy z samorządami. Opóźnienia wiążą się z groźbą kar umownych w wysokości kilku milionów złotych. 

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane