Nextbike emituje akcje, żeby ratować Mevo

AR
opublikowano: 10-10-2019, 17:10

Największy działający w Polsce operator bikesharingu, który jest w trakcie restrukturyzacji, pozyskał podczas prywatnej emisji akcji 2,33 mln zł. Inwestorami są głównie dotychczasowi udziałowcy.

Emisja akcji wartych 2,3 mln zł, o której Nextbike poinformował dzisiaj w komunikacie prasowym, ma pomóc spółce stanąć na nogi i pozyskać finansowanie na sfinalizowanie Mevo, czyli systemu rowerowego pomorskich gmin, który - póki co - ciągnie spółkę w dół. Mimo trudnej sytuacji spółki, inwestorzy objęli akcje w całości. 

Zobacz więcej

Fot. Nextbike

- Oferta prywatna akcji była jednym z kluczowych projektów, jakie realizowaliśmy w ostatnim czasie i cieszy nas jej pozytywne zakończenie. Na trudnym, wymagającym rynku oraz będąc w trakcie optymalizacji działań operacyjnych w Nextbike Polska pozyskaliśmy pieniądze, które pozwolą nam na realizację naszych najbliższych planów, przede wszystkim dokończenie projektu Mevo – komentuje Paweł Orłowski prezes Nextbike Polska.

Wśród inwestorów są dotychczasowi udziałowcy Nextbike Polska – LARQ i Nextbike GmbH, członkowie zarządu spółki – Paweł Orłowski, Agnieszka Masłowska i Rafał Federowicz, a także nowi inwestorzy.

Spóła Nextbike Polska - notowana na NewConnect i działająca w Polsce na niemieckiej licencji - od lat konsekwentnie realizuje strategię wypierania z rynku swoich rywali, ale niedawno ogłosiła, że musi układać się z wierzycielami. Kłopoty finansowe pojawiły się po wygraniu wartego 40 mln zł przetargu na system bikesharingu na Pomorzu  – jeden z największych w Polsce i jedyny, w którym 100 proc. rowerów ma mieć napęd elektryczny. Koszty pomorskiego projektu przerosły spółkę - system został uruchomiony w tym roku z kilkumiesięcznym opóźnieniem, a do tej pory spółce nie udało się spełnić wszystkich warunków umowy z samorządami. Opóźnienia wiążą się z groźbą kar umownych w wysokości kilku milionów złotych. 

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy