Nomura rozważa kolejną redukcję zatrudnienia w Europie

opublikowano: 27-12-2018, 13:14

Przyszły rok może być kolejnym wyzwaniem dla pracowników Nomura Holdings w Europie. Zapowiada się bowiem na kolejną redukcję etatów przez japońską firmę brokerską.

Największy japoński bank inwestycyjny musi zmniejszyć liczbę pracowników, szukając sposobów na zwiększenie przychodów w regionie - powiedział Koji Nagai, dyrektor generalny spółki, dodając, że firma musi wzmocnić swoją pozycję i kontrolować nadmiernie wysokie koszty

Nomura
Zobacz więcej

Nomura Reuters/Forum

Nomura walczy o generowanie zysków w Europie od czasu, gdy w 2008 roku przejęła działalność Lehman Brothers Holdings. Ostatnio firma poinformowała o planach związanych z wygaśnięciem  statusu londyńskiego biura jako globalnego centrum, co oznacza – zdaniem Nagai – że obecna liczba 3 tys. pracowników w regionie może być  "trochę za duża".

Nawet po redukcji ponad tysiąca miejsc pracy w Europie w tym dziesięcioleciu, firma z Tokio nadal traci pieniądze, odnotowując stratę przed opodatkowaniem w wysokości 16,8 mld jenów (151 mln USD) w regionie w pierwszej połowie bieżącego roku podatkowego. Przychody ze sprzedaży ogółem spadły o 29 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu