Nowy Styl otworzył w Besku k. Sanoka nowy zakład

opublikowano: 19-10-2004, 16:18

W nowo otwartym w Besku k. Sanoka zakładzie meblarskim zatrudnienie znalazło 50 osób. Miesięcznie zakład należący do krośnieńskiego Nowego Stylu będzie produkował od 10 tys. do 12 tys. krzeseł - poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy firmy Krzysztof Duliński.

"Trzy lata temu, po uruchomieniu nowoczesnej linii do łuszczenia drewna w zakładach w Rzepedzi, Nowy Styl przeniósł tam z Beska całość produkcji podzespołów z drewna. Firma szukała nabywcy na nieruchomość w Besku, ale rozmowy z potencjalnymi inwestorami zakończyły się fiaskiem" - powiedział Duliński.

"Jednocześnie utworzenie w ubiegłym roku z austriacką firmą Bene spółki joint venture zaowocowało rozwojem należącej do Nowego Stylu fabryki mebli. Firma szukała miejsca do produkcji krzeseł wysokiej jakości i wybór padł na Besko" - dodał.

W zakładzie produkcyjnym w Besku pracuje 50 osób. Powstają tu najbardziej pracochłonne modele z kolekcji Nowego Stylu i firmy Bene Nowy Styl. Wkrótce rozpocznie się też produkcja wyrobów sygnowanych zupełnie nową marką, której światowy debiut odbędzie się w tym tygodniu na najbardziej prestiżowych targach meblowych ORGATEC w Kolonii.

Grupa Nowy Styl składa się z 16 spółek zależnych, w których pracuje niemal 4,5 tys. osób, z czego 2,7 tys. w Polsce. Miesięcznie jej fabryki opuszcza pół miliona krzeseł. 270 tys. z nich powstaje w polskich zakładach. Wartość obrotów Grupy wyniosła w ubiegłym roku prawie 900 mln zł.

Nowy Styl produkuje meble, krzesła oraz fotele zaprojektowane zarówno do miejsc pracy - biur, sal konferencyjnych, audytoryjnych, szkół, pokoi dziecięcych, jak i miejsc odpoczynku - kawiarni, restauracji, jadalni i kin.

Ok. 70 proc. produkcji Nowego Stylu trafia do odbiorców w 60 krajach świata. Można je spotkać m.in. w placówkach francuskiej poczty, w parlamencie i ministerstwach Węgier. W 2003 roku wyroby firmy służyły m.in. publiczności wyborów Miss Universum w Panamie i uczestnikom szczytu gospodarczo-politycznego G8 w Evian. 50 tys. krzeseł wyprodukowanych przez Nowy Styl trafiło do obiektów sportowych podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Atenach.

Firma powstała w 1992 r., 60 proc. udziałów Nowego Stylu posiadają jej założyciele - bracia Adam i Jerzy Krzanowscy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowy Styl otworzył w Besku k. Sanoka nowy zakład