Czytasz dzięki

Obligacje Niemiec drożeją przed wystąpieniem szefa Fed

opublikowano: 27-08-2020, 13:21

Rentowność 10-letnich Bundów spada w czwartek w związku z niepewnością związaną z czwartkowym wystąpieniem szefa Fed, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że przez poprzednie trzy dni obligacje taniały na świecie, a rentowności długu Niemiec i USA wzrosły najwyżej od kilkunastu dni. W czwartek obligacje jednak drożeją, co jest  tłumaczone przez analityków zamykaniem pozycji krótkiej sprzedaży przed czwartkowym wystąpieniem szefa banku centralnego USA, Jerome Powella, podczas wirtualnej w tym roku konferencji Jackson Hole.

Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec spada o 4,5 pkt. bazowego do minus 0,46 proc. To największy spadek rentowności tych papierów od czterech tygodni.

Oprócz Powella w czwartek ma wystąpić ma także Philip Lane, główny ekonomista Europejskiego Banku Centralnego.

- Widzimy możliwość „gołębich” niespodzianek zarówno w przypadku Powella jak i Lane'a – powiedział Antoine Bouvet, strateg rynku stóp w ING.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane