Obligacje.pl: spółki powiązane z byłym prezesem GetBacku mają się ku upadłości

  • PAP
opublikowano: 30-08-2018, 22:37

Spółki powiązane z byłym prezesem GetBacku mają się ku upadłości; wniosek do sądu złożyła Hussar Gruppa, a także spółka GB Managers - podaje portal obligacje.pl.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter.

Hussar Gruppa złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. W Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy znajduje się też wniosek spółki GB Managers – informuje portal obligacje.pl.

Wcześniej w ramach przyspieszonego postępowania układowego Hussar Gruppa chciała zaproponować obligatariuszom zwrot 40 proc. zainwestowanych pieniędzy. Jak dowiedziały się obligacje.pl, jednym ze źródeł tych środków miały być dywidendy ze spółki Hussar Transport. Sęk w tym, że również wobec niej w sądzie znajdują się przynajmniej dwa wnioski o ogłoszenie upadłości.

Według portalu kolejna powiązana z Konradem K. spółka, która może upaść, to GB Managers, czyli firma od wykupu menedżerskiego GetBacku. Wprawdzie Paweł Trybuchowski, jej wiceprezes, a do grudnia ubiegłego roku także i wiceprezes GetBacku, złożył do sądu wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, ale z przyczyn formalnych został on zwrócony. Aktualnie w sądzie znajduje się wniosek o ogłoszenie upadłości GB Managers.

Sąd zabezpieczył majątek GB Managers poprzez ustanowienie zarządcy przymusowego nad całością majątku spółki – wynika z informacji znajdujących się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym - czytamy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy