Obligatariusze podali Sygnity czarną polewkę

GSU
opublikowano: 03-07-2017, 21:12
aktualizacja: 03-07-2017, 21:16

Axa i Pioneer wezwały spółkę do wcześniejszego wykupu obligacji

Na poniedziałkowej sesji akcje Sygnity zyskały ponad 6 proc. i na zamknięciu kosztowały 4.14 zł. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na piątkową informację, że banki finansujące spółkę, Deutsche Bank i ING, zgodziły się nie wyciągać konsekwencji ze złamania przez Sygnity kowenantów. Giełdowi gracze zdaje się zapomnieli jednak, że spółka naruszyła też kowenanty obligacyjne.

Tymczasem w poniedziałek po sesji spełnił się czarny scenariusz. Axa TFI i Pioneer Pekao TFI wezwały Sygnity do wcześniejszego wykupu obligacji o łącznej wartości 5,6 mln zł wskazując na naruszenie przez spółkę wskaźników finansowych. Zgłoszenie przez obligatariuszy do wcześniejszego wykupu obligacji w liczbie przekraczającej 2,5 proc. liczby wyemitowanych przez spółkę obligacji stanowi jeden z warunków naruszających zgody dotyczące postanowień umów kredytowych z Deutsche Bankiem i ING.

- Intencją emitenta jest podjęcie rozmów z obligatariuszami w zakresie warunków wykupu obligacji objętych zgłoszonymi wezwaniami - czytamy w komunikacie Sygnity.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy