Odbicie WIG20? "Trudno na to liczyć"

Sesja na GPW w środę zakończyła się spadkiem WIG20 o 2,8 proc. do 2185 pkt. Obroty akcjami największych spółek wyniosły 938 mln zł.

- Ożywienie kupujących, którzy na dużym kapitale odbierali dziś akcje od przestraszonych, wskazuje na możliwość wykreowania dołka i chociażby korekcyjnego odbicia po dwumiesięcznym spadku indeksu WIG20 z rejonu 2550 pkt. pod 2200 pkt. – uważa Adam Stańczak z DM BOŚ, który szybko jednak dodaje, że biorąc pod uwagę portfel indeksu, trudno znaleźć w nim spółki lub sektor, który swoją wagą mógłby stać się lokomotywą naprawdę poważnej korekty.

- Niepewność wobec sektora bankowego jest trwała. Rynek surowcowy i spółki na nim operujące borykają się z obawami o zadyszkę w Chinach i konsekwencjami mocnego dolara. Do tego korekty domaga się cena PKN Orlen, a niedawna gwiazda rynku – PGNiG – już jest w korekcie. W tak zarysowanym układzie sił rynek sam narzuca strategię czekania na sygnał przesilenia, który pojawi się po uwzględnieniu w cenach większości negatywnych informacji – uważa ekspert DM BOŚ.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Odbicie WIG20? "Trudno na to liczyć"