Oferta 5- i 10-let. obligacji dwa dni przed aukcjami

03-03-2003, 12:18

WARSZAWA (Reuters) - Ministerstwo Finansów opublikuje podaż obligacji 10-letnich i pięcioletnich najpóźniej dwa dni przed aukcjami, które planowane są odpowiednio na 12 i 19 marca, podało ministerstwo w poniedziałek.

"Ze względu na obecną sytuację na rynku finansowym podaż obligacji DS1013 i PS0608 zostanie ogłoszona najpóźniej na dwa dni przed przetargiem" - podał resort w komunikacie.

W lutym resort sprzedał obligacje o wartości 4,11 miliarda złotych.

W lutym resort oferował obligacje dwuletnie o wartości 2,8 miliarda złotych, jednak sprzedał za 2,11 miliarda. Resort oferował też obligacje 20-letnie za miliard złotych, których w ogóle nie sprzedał oraz obligacje pięcioletnie o wartości 2,0 miliardów i na tej aukcji zostały sprzedane wszystkie.

((Autor: Barbara Woźniak; Redagował: Marcin Gocłowski; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, Reuters Messaging: barbara.wozniak.reuters.com @reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Oferta 5- i 10-let. obligacji dwa dni przed aukcjami