ONZ wznowi współpracę z Szarapową

DI, PAP
opublikowano: 11-11-2016, 10:45

29-letnia Rosjanka odzyska funkcję Ambasadora Dobrej Woli.

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) wznowi współpracę z Marią Szarapową, gdy dobiegnie końca okres dyskwalifikacji tenisistki za doping - dowiedziała się gazeta "The Guardian".

Zobacz więcej

Maria Szarapowa

Bloomberg

W marcu Szarapowa ogłosiła, że miała pozytywny wynik testu antydopingowego na meldonium, który wpisano na listę zabronionych środków 1 stycznia. Zdyskwalifikowano ją na dwa lata, ale w wyniku postępowania odwoławczego karę skrócono do 15 miesięcy.

"Cieszymy się, że Maria Szarapowa będzie mogła powrócić do sportu, który kocha. Dlatego przywrócimy jej status Ambasadora Dobrej Roli, gdy dobiegnie końca jej dyskwalifikacja w kwietniu 2017 roku" - powiedział przedstawiciel ONZ.

Wcześniej pięciokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych współpracowała z ONZ przez dziewięć lat, ale organizacja odcięła się od niej w marcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu