Opolskie ma 18 mln zł dla małych i średnich firm

opublikowano: 24-08-2015, 22:00

Nowe modele biznesowe, promocja i współpraca — na to firmy dostaną dotacje z nowego regionalnego programu.

Przedsiębiorcy mający siedzibę lub oddział w woj. opolskim już mogą szykować się do walki o granty z nowej unijnej perspektywy. Pierwszą możliwość będą mieli za niecały miesiąc — 23 września ruszy pierwszy nabór z dotacjami. W tym rozdaniu z działania 2.4 „Współpraca gospodarcza i promocja” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-20 na firmy czeka łącznie ponad 18 mln zł. O pieniądze mogą ubiegać się tylko przedsiębiorcy z sektora MSP.

W konkursie można dostać dofinansowanie na trzy rodzaje projektów. W pierwszym kasa z Brukseli pójdzie na opracowania nowych lub modyfikację istniejących modeli biznesowych firm MSP. Chodzi m.in. o strategie dla działań międzynarodowych, otwieranie nowych kanałów biznesowych oraz dywersyfikację pod względem branżowym i geograficznym. Przedsiębiorcy dostaną też pieniądze na wsparcie współpracy gospodarczej w wymiarze krajowym i międzynarodowym. Natomiast trzeci typ projektów dotyczy promocji.

Tu granty zostaną przeznaczone m.in. na udział w targach i pokazach technologii. Warto dodać, że w tym przypadku dofinansowanie trafi do firmy tylko wtedy, gdy działania promocyjne są mniejszą częścią większego projektu — i znajdują uzasadnienie w strategii rozwoju lub wprowadzanych nowych modelach biznesowych. Wnioski w naborze można będzie składać do 30 września. Jeśli firma otrzyma dofinansowanie, Unia Europejska opłaci do 70 proc. kosztów przedsięwzięcia.

WIĘCEJ INFORMACJI

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki Dział Analiz Strategicznych i Informacji Europejskiej ul. Spychalskiego 1a, 45-716 Opole tel.: +77 403-36-60 info@ocrg.opolskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu