Oto najlepsze konta oszczędnościowe

opublikowano: 06-05-2019, 22:00

Wyskok inflacji z jednej i załamanie wyników Idea Banku z drugiej nie wywołały reakcji bankierów. Oprocentowanie najlepszych kont ani drgnęło

Wybuch tzw. afery KNF w listopadzie ubiegłego roku spowodował, że Idea Bank i Getin Bank szybko podnosiły oprocentowanie produktów oszczędnościowych, by powstrzymać odpływ klientów. To częściowo się udało, czas pokaże, jak zareagują na informację o stratach za 2018 r., które wyniosły ponad 1,8 mld zł, i o potrzebie dokapitalizowania.

Na ofertę kont oszczędnościowych w banku nie miało to na razie wpływu, bo nie zmieniono oprocentowania flagowego konta „Idealnie Prostego”. Proponowana na nim stawka to 3,2 proc., przy czym na tyle liczyć mogą tylko ci, który ulokują do 20 tys. zł. Wkład powyżej tego progu (z ograniczeniem do 200 tys. zł) objęty jest oprocentowaniem w wysokości 2,5 proc. Lepszą ofertę ma tylko Getin Bank (3,5 proc. na koncie „Bonus za aktywność” i 3,4 proc. na koncie „Na nowe środki”, który stawia jednak bardziej wymagające warunki. Tor z przeszkodami ustawiły też Citi Handlowy, Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe. Te instytucje oferują wybranych klientom na kontach 3 proc. w skali roku (ale ani jedna instytucja nie naliczy odsetek przez rok; najdłużej będzie to robić Citi — przez 6 miesięcy). Z grupy banków, nagradzających klientów stawką w wysokości 3 proc. wycofał się Bank Pekao, obniżając do 2,5 proc. oprocentowanie wkładu do wysokości 30 tys. zł.

Skorzystać mogą tylko ci, którzy do tej pory nie zakładali konta oszczędnościowego w tym banku. Oferty z czołówki rankingu „PB” pełne są zresztą warunków, które eliminują wielu, jeśli nie większość potencjalnych klientów. Tym, którzy nie przejdą przez gęste sito, pozostają oferty z oprocentowaniem na poziomie poniżej 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy