Oto najlepsze konta oszczędnościowe

opublikowano: 06-05-2019, 22:00

Wyskok inflacji z jednej i załamanie wyników Idea Banku z drugiej nie wywołały reakcji bankierów. Oprocentowanie najlepszych kont ani drgnęło

Wybuch tzw. afery KNF w listopadzie ubiegłego roku spowodował, że Idea Bank i Getin Bank szybko podnosiły oprocentowanie produktów oszczędnościowych, by powstrzymać odpływ klientów. To częściowo się udało, czas pokaże, jak zareagują na informację o stratach za 2018 r., które wyniosły ponad 1,8 mld zł, i o potrzebie dokapitalizowania.

Na ofertę kont oszczędnościowych w banku nie miało to na razie wpływu, bo nie zmieniono oprocentowania flagowego konta „Idealnie Prostego”. Proponowana na nim stawka to 3,2 proc., przy czym na tyle liczyć mogą tylko ci, który ulokują do 20 tys. zł. Wkład powyżej tego progu (z ograniczeniem do 200 tys. zł) objęty jest oprocentowaniem w wysokości 2,5 proc. Lepszą ofertę ma tylko Getin Bank (3,5 proc. na koncie „Bonus za aktywność” i 3,4 proc. na koncie „Na nowe środki”, który stawia jednak bardziej wymagające warunki. Tor z przeszkodami ustawiły też Citi Handlowy, Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe. Te instytucje oferują wybranych klientom na kontach 3 proc. w skali roku (ale ani jedna instytucja nie naliczy odsetek przez rok; najdłużej będzie to robić Citi — przez 6 miesięcy). Z grupy banków, nagradzających klientów stawką w wysokości 3 proc. wycofał się Bank Pekao, obniżając do 2,5 proc. oprocentowanie wkładu do wysokości 30 tys. zł.

Skorzystać mogą tylko ci, którzy do tej pory nie zakładali konta oszczędnościowego w tym banku. Oferty z czołówki rankingu „PB” pełne są zresztą warunków, które eliminują wielu, jeśli nie większość potencjalnych klientów. Tym, którzy nie przejdą przez gęste sito, pozostają oferty z oprocentowaniem na poziomie poniżej 1 proc.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane