Oto najlepsze konta oszczędnościowe

opublikowano: 07-10-2019, 22:00

Lider rankingu abdykował, ale jego nowa oferta też jest całkiem atrakcyjna. Zwłaszcza na tle dość statycznej konkurencji

Jeszcze miesiąc temu Citi Handlowy prowadził w zestawieniu kont oszczędnościowych z propozycją promocyjną, w której stawka wynosiła 4 proc. Teraz bank zmienił ofertę dla nowych klientów, których stać na założenie konta Citi Priority (trzeba co miesiąc przelewać co najmniej 8 tys. zł lub mieć saldo na rachunku w wysokości co najmniej 100 tys. zł). Oprocentowanie to 3 proc., przy czym na korzyść zmienił się okres obowiązywania promocyjnej stawki (6 zamiast 4 miesięcy) i przede wszystkim limit wkładu (zamiast 10 tys. zł jest to 100 tys. zł, co lepiej pasuje do profilu klienta).

Na czoło rankingu wysunął się Getin Bank, który na koncie „Bonus za aktywność” naliczy 3,5 proc. Największą zaletą tego rachunku jest okres obowiązywania promocji — to 12 miesięcy. Największą natomiast wadą — niski limit, wynoszący zaledwie 10 tys. zł. Trzeba też być nowym klientem i na dodatek przelewać wynagrodzenie (co miesiąc co najmniej 1 tys. zł).

W Getin Banku oferta kont oszczędnościowych została lekko podrasowana, przy czym nowość — czyli Elastyczne Konto Oszczędnościowe — to zmodyfikowana wersja starego rachunku. W porównaniu z nim nie zmieniło się oprocentowanie(wynosi 2,8 proc.), ten sam jest okres obowiązywania promocji (4 miesiące), niższy natomiast limit wkładu (było 400 tys. zł, jest 200 tys. zł, przy czym środki powyżej tej bariery objęte będą stawką 2 proc.). Na podium, obok Getinu i Citi Handlowego, zmieściły się jeszcze Alior, Bank Pekao i T-Mobile Usługi Bankowe z kontami, których oprocentowanie wynosi 3 proc.

W tych ofertach nic się nie zmieniło, nieznacznie wzrosło natomiast oprocentowanie konta Mocno Oszczędnościowego w Alior Banku (z 2,5 do 2,6 proc.). Nowym warunkiem jest konieczność przelewania na konto osobiste co najmniej 1,5 tys. zł w każdym miesiącu obowiązywania promocji (czyli przez 3 miesiące).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane