Palikot mógł podać nieprawdę w swym oświadczeniu majątkowym

DI, IAR
20-01-2008, 11:53

Kancelaria Romana Giertycha informuje, że do lubelskiej prokuratury zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła PO Janusza Palikota.

"Zawiadomienie zostało złożone w piątek" - zapewnia Katarzyna Dorosz z kancelarii prawnej byłego posła Ligi Polskich Rodzin.

Informacji tej nie potwierdza na razie rzeczniczka lubelskiej prokuratury, Beata Syk - Jankowska. "Do 15.45 w piątek takie zawiadomienie nie trafiło do żadnego z prokuratorów" - mówi Syk -Jankowska. To może oznaczać, że zawiadomienie zostało złożone w piątek po południu, na tyle późno, że jest jeszcze w biurze podawczym.

Mecenas Roman Giertych twierdzi, że Palikot mógł podać nieprawdę w swym oświadczeniu majątkowym oraz działać na niekorzyść swojej żony, przenosząc akcje ze spółki "Jabłonna" do kontrolowanej wyłącznie przez siebie spółki w Luksemburgu.

Pismo w tej sprawie Roman Giertych, reprezentujący byłą żonę Palikota Marię Nowińską, złożył wcześniej w komisji etyki poselskiej. Palikot wydał wtedy oświadczenie, w którym zapewnił, że "wszystkie złożone przez niego oświadczenia majątkowe są prawdziwe oraz rzetelnie oddają stan jego majątku."

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Palikot mógł podać nieprawdę w swym oświadczeniu majątkowym