Pawlak: Dywidendę z banków należących do SP zostawić w firmach

PIN
opublikowano: 28-05-2009, 10:02

Zdaniem wicepremiera i ministra gospodarki, Waldemara Pawlaka, trudno sobie wyobrazić, aby pobierać dywidendę np. z banków, gdzie akcjonariuszem jest państwo, a potem dokapitalizowywać te banki. Szczególnie w tym miejscu należy ją pozostawić w firmach - powiedział wicepremier Waldemar Pawlak w radiu PIN.

Minister gospodarki dodaje, że w przypadku innych spółek jest to decyzja właściciela, czyli głos należy do Ministerstwa Skarbu Państwa. A to chce odprowadzić ponad 3 mld zł zysków ze spółek państwowych.

Resort zapewnia jednak, że jeśli będzie taka potrzeba, to zabezpieczy ich interesy poprzez gwarancje i poręczenia.

MSP rozważa na razie wypłatę dywidendy w przypadku PKO BP. Musimy na to patrzeć w kontekście dokapitalizowania tego banku - uważa minister Aleksander Grad.

Resort skarbu planuje również w tym roku 12 mld zł przychodu z prywatyzacji. Jak na razie wynoszą one 500-600 mln zł. 

Materiał został przygotowany przez  Pawlak: Dywidendę z banków należących do SP zostawić w firmach Pawlak: Dywidendę z banków należących do SP zostawić w firmach .

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PIN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Pawlak: Dywidendę z banków należących do SP zostawić w firmach