Pawlak: polski rozwój gospodarczy powinien iść w zgodzie ze Strategią Lizbońską

IAR
opublikowano: 21-02-2008, 16:22

Wicepremier Waldemar Pawlak jest przekonany, że polski rozwój gospodarczy powinien iść w zgodzie ze Strategią Lizbońską. Minister gospodarki przekonywał, że dzięki temu można Polsce zapewnić harmonijny rozwój.

Waldemar Pawlak podsumował sto dni działalności kierowanego przez niego ministerstwa. Powiedział, że resort tworzy rozwiązania, nastawione na rozwój najlepszych spółek. Jego zdaniem należy zwiększyć konkurencyjność Polski i polskich firm na rynku międzynarodowym. Zdaniem Waldemara Pawlaka, ważne jest również to, by zwiększyć aktywność pracowników i przedsiębiorców. Dlatego, tłumaczył minister gospodarki, jego resort będzie stawiał na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw.

Waldemar Pawlak przekonywał również, że kierowany przez niego resort od początku stawiał na dialog z grupami zawodowymi i organizacjami pozarządowymi. Ostatnio na przykład zaproponował dyskusję dotyczącą sytemu kształtowania się wynagrodzeń w budżetówce.

Na konferencji podsumowującej sto dni pracy resortu był również obecny wiceminister gospodarki. Adam Szejnfeld przedstawił szczegółowy plan działalności ministerstwa. Według Adama Szejnfelda, w ciągu trzech najbliższych lat liczba miejsc pracy zwiększy się o 26 tysięcy. Minister tłumaczył, że aby osiągnąc cel resort przygotowuje rozwiązania, które zapewnią finansowe wsparcie dla przedsiębiorstw zatrudniających dużą ilość pracowników. Dodatkowo ma powstać specjalny system promocyjny, by przyciągnąć do Polski duże inwestycje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane