Pawlak: premier nie sygnalizował pomysłu wprowadzenia podatku liniowego

PAP
opublikowano: 22-02-2008, 13:29

Premier Donald Tusk nie sygnalizował pomysłu wprowadzenia podatku liniowego na posiedzeniach rządu czy koalicji - powiedział w piątek dziennikarzom w Krakowie wicepremier Waldemar Pawlak.

Tusk zapowiedział w piątek w radiu RMF FM, że wprowadzenie podatku liniowego jest prawdopodobne w 2010 roku, a w najgorszym przypadku - rok później.

Na pytanie dziennikarzy czy PSL będzie się sprzeciwiał wprowadzeniu podatku liniowego, Pawlak odpowiedział: "na razie mam tylko informacje z drugiej ręki. Pan premier Tusk nie sygnalizował tego typu pomysłu na posiedzeniach rządu czy koalicji do tej pory".

Tusk powiedział RMF FM, że niedzielę zostanie ogłoszony precyzyjny kalendarz dojścia do podatku liniowego.

Zamiar wprowadzenia podatku liniowego potwierdził minister finansów Jacek Rostowski w rozmowie z "The Wall Street Journal Polska", "Dziennik".

Zbigniew Chlebowski (PO) zapowiadał przed wyborami, że Platforma chce wprowadzenia liniowego, 15-procentowego podatku PIT z ulgą prorodzinną i kwotą wolną od podatku. Po wyborach powiedział, że "nie ma możliwości odejścia od podatku liniowego. On był, jest i będzie fundamentem Platformy Obywatelskiej".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane