Pekao: EBOiR zainwestował 70 mln zł w obligacje banku

  • PAP
opublikowano: 07-06-2019, 10:51

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) zainwestował 70 mln zł w obligacje Pekao SA, poinformował w piątek bank. Dodano, że Pekao zobowiązało się przeznaczyć równowartość 150 proc. wartości inwestycji EBOiR na finansowanie projektów poprawiających efektywność energetyczną.

"To druga w ostatnim czasie tego rodzaju inwestycja EBOiR w papiery Tier II Pekao, oparta o umowę ramową pomiędzy obydwiema instytucjami. W październiku 2018 r. EBOiR wyłożył na obligacje Pekao 138,5 mln zł" - czytamy.

Wiceprezes Pekao SA Tomasz Styczyński, cytowany w komunikacie, powiedział, że inwestycja EBOiR to wyraz zaufania dla banku jako stabilnej instytucji, której zależy na finansowaniu przedsięwzięć wdrażających najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym służące poprawie efektywności energetycznej. "Liczymy na współpracę z EBOiR przy kolejnych projektach w przyszłości" – dodał.

Podano, że równowartość 150 proc. inwestycji EBOiR ma trafić na m.in. projekty, których efektem ma być znaczna oszczędność energii.

Grzegorz Zieliński, dyrektor regionalny EBOiR na Europę Centralną zaznaczył, że ta emisja obligacji "idealnie łączy to dwa priorytetowe obszary działalności EBOiR: wparcie dla rozwoju rynku kapitałowego oraz zielonej gospodarki. "Nasza współpraca z silnymi partnerami, takimi jak Bank Pekao, stanowi znaczący krok w kierunku realizacji tych celów" – powiedział.

Jak przypomniano, w maju Bank Pekao zdecydował o emisji obligacji podporządkowanych o łącznej wartości nominalnej 350 mln zł. Dodano, że oprocentowanie obligacji jest zmienne, oparte o wskaźnik referencyjny WIBOR6M, powiększony o marżę w wysokości 1,70 punktu proc. Są to obligacje z 12-letnim terminem zapadalności, z zastrzeżoną opcją dającą Bankowi Pekao prawo do wcześniejszego wykupu w ciągu 7 lat od emisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy