Pierwsza sesja roku nieudana po raz pierwszy od 2008 r.

Piątkowa sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem odbicia, po tym jak w czwartek zanotowano największe zniżki od trzech tygodni.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Po nieco ponad pół godziny handlu S&P500 i Dow Jones odbijają się o 0,3 proc., a Nasdaq rośnie o 0,2 proc. Spadkowa pierwsza sesja roku zdarzyła się po raz pierwszy od 2008 r. Spadek indeksu S&P500 o 0,9 proc. był największy od trzech tygodni. Inwestorzy oczekują na planowane na godzinę 20 czasu polskiego przemówienie odchodzącego szefa Fedu Bena Bernankego.

- To, co powie Ben Bernanke, powinno mieć optymistyczny wydźwięk, zważywszy że rozpoczął się proces wygaszania skupu aktywów – komentował dla Bloomberga Michael Every, odpowiedzialny za analizy w banku Rabobank International.

Na 9 stycznia zaplanowane jest rozpoczęcie sezonu wyników kwartalnych. Analitycy oceniają, że zyski spółek z indeksu S&P500 wzrosły w zakończonym kwartale o 5,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Pierwsza sesja roku nieudana po raz pierwszy od 2008 r.