PiS: półrocze rządu Tuska to dużo złamanych obietnic i cała lawina pustosłowia

DI, PAP
19-05-2008, 12:03

To półrocze to dużo złamanych obietnic i  cała lawina pustosłowia - tak pierwsze sześć miesięcy rządu Donalda Tuska podsumowali w poniedziałek posłowie PiS Maks Kraczkowski i Beata Kempa.

"Żałujemy, że nie możemy świętować tego jubileuszu w Polsce (...) Premier świętuje w Peru" - zwrócił uwagę Kraczkowski, nawiązując do wizyty szefa rządu w Peru i Chile.

W ocenie PiS, pierwsze półrocze gabinetu Tuska to "dużo załamanych obietnic i cała lawina pustosłowia", przy rosnących cenach gazu, żywności. "Nieprzyjemne podwyżki, nieprzyjemne w skutkach działania resortów, zero wsparcia dla gospodarstw domowych" - uważa Kraczkowski.

Kempa przypomniała też o doniesieniach medialnych wskazujących na plany PO dotyczące prywatyzowania szpitali. "Problem ten pojawił się już w kampanii wybiorczej. Wtedy PO wręcz zarzekała się, że szpitali nie sprywatyzuje, a teraz jest wielki bałagan, wielki niepokój lekarzy i pielęgniarek, wielki niepokój społeczeństwa" - mówiła posłanka PiS.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wytykają także rządowi PO-PSL m.in. opóźnienia w budowie dróg i problemy z reformą finansów publicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PiS: półrocze rządu Tuska to dużo złamanych obietnic i cała lawina pustosłowia