PKW: Cimoszewicz złożył formalnie rezygnację z kandydowania

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-09-2005, 17:03

Włodzimierz Cimoszewicz złożył w czwartek w Państwowej Komisji Wyborczej pisemne zawiadomienie o rezygnacji z kandydowania na urząd prezydenta - poinformował PAP dyrektor Krajowego Biura Wyborczego Bohdan Szcześniak.

Włodzimierz Cimoszewicz złożył w czwartek w Państwowej Komisji Wyborczej pisemne zawiadomienie o rezygnacji z kandydowania na urząd prezydenta - poinformował PAP dyrektor Krajowego Biura Wyborczego Bohdan Szcześniak.

    W poniedziałek, na najbliższym posiedzeniu, PKW rozpatrzy to  zawiadomienie i dokona odpowiedniej zmiany na liście kandydatów na prezydenta oraz podpisze obwieszczenie informujące wyborców o tym, że nazwisko kandydata zostało skreślone, i to obwieszczenie zostanie rozplakatowane.

    Natomiast pisemnej rezygnacji nie złożył dotąd Zbigniew Religa, który 2 września ogłosił, że wycofuje się z wyścigu prezydenckiego i poparł kandydata Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska.

    Z formalnego punktu widzenia Religa nadal jest więc kandydatem, których po wycofaniu się Cimoszewicza jest obecnie 15.

    Ordynacja nie określa terminu, w którym kandydat na prezydenta może zrezygnować z udziału w wyborach, może więc to zrobić nawet w dniu wyborów.

    W czwartek Religa wystąpił po raz pierwszy jako szef komitetu honorowego Tuska. Jacek Lipiński, pełnomocnik komitetu wyborczego Religi, powtórzył w czwartek w rozmowie z PAP, że jego formalna rezygnacja nastąpi na pewno przed 24 września, czyli przed wyborami parlamentarnymi.

    Dodał, że potrzebne do tego dokumenty są już gotowe, a formalne złożenie rezygnacji odwlekło się, bo Religa był na urlopie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane