Plaza Centers zbuduje centrum handlowo-rozrywkowe w Rumunii za 37 mln EUR

ISB
opublikowano: 18-02-2008, 14:22

Izraelski deweloper Plaza Center, zarejestrowany w Holandii, kupił w rumuńskim Honedoara działkę o powierzchni 41  tys. m kw., na której powstanie nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. Szacowane nakłady inwestycyjne związane z projektem to 37 mln euro, poinformowała spółka w poniedziałek.

"Prace budowlane powinny ruszyć jeszcze w tym roku, a zakończyć się w 2010 r. Centrum w mieście Honedoara będzie 6 projektem Plaza Centers w Rumunii"- czytamy w komunikacie.

Firma podała, że pozostałe przedsięwzięcia spółki w Rumunii obejmują nieruchomości w Slatinie, Iasi, Timisoarze, Miercurea Ciuc oraz szczególnie godny podkreślenia, prestiżowy kompleks Casa Radio zlokalizowany w samym sercu Bukaresztu, o powierzchni zabudowy przekraczającej 500 000 m2, na którą składają się powierzchnie handlowe, rekreacyjne, biurowe i konferencyjne.

W sumie Plaza buduje obecnie na terenie całego kraju ponad 700 000 m2 powierzchni handlowych i rozrywkowych, które mają zostać oddane do użytku w latach 2008-2012.

Plaza Centers działa w Europie Środkowo-Wschodniej i Polsce od 1996.Od tego czasu zrealizowała ok. 30 projektów, z czego kilka w Polsce (Sadyba Best Mall Warszawa), Kraków Plaza, Poznań Plaza, Ruda Śląska Plaza, Rybnik Plaza, Sosnowiec Plaza i Lublin Plaza). W realizacji jest kolejnych, blisko 30 projektów, z czego cztery w Polsce.

Od listopada 2006 roku Plaza Centers jest notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie (London Stock Exchange), a od 19 października 2007 roku - także na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Plaza Centers NV jest pośrednią własnością Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (Izrael) i na NASDAQ Global Market w USA. Plaza Centers należy do grupy spółek Europe Israel, kontrolowanej przez założyciela, Mordechaja Zissera. (ISB)

maza/lk

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane