Po 17. latach absolwent pozwał Oksford za słabą ocenę

opublikowano: 21-11-2017, 16:46
aktualizacja: 21-11-2017, 16:48

W Wielkiej Brytanii ruszył proces, w którym absolwent pozwał po 17. latach Uniwersytet Oksfordzki za ocenę końcową, która jego zdaniem przesądziła o tym, że nie poszedł na Harvard i nie zrobił kariery.

Pozywającym jest Faiz Siddiqui. Na egzaminie końcowym otrzymał drugą najwyższą ocenę. Twierdzi jednak, że było to dla niego tak duże rozczarowanie, że zrezygnował z zamiaru kontynuacji nauki na Harvardzie, a przez to, nie zrobił planowanej kariery.

Sąd, prawo
Zobacz więcej

Sąd, prawo fot. ARC

Prawnik reprezentujący pozywającego stwierdził podczas pierwszego dnia procesu, że jego klient był niedostatecznie uczony co najmniej z jednego przedmiotu, a także że z badań London School of Economics wynika iż absolwenci z najwyższą oceną zarabiają więcej niż ci, którzy otrzymali drugą najwyższą. 

Po skończeniu Oksfordu Siddiqui pracował w kilku firmach prawniczych, a ostatecznie był doradcą podatkowym w EY do 2011 roku kiedy go zwolniono za słabe wyniki. Od tego czasu jest bezrobotny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Po 17. latach absolwent pozwał Oksford za słabą ocenę