PO: nie korzystaliśmy z usług banku grupy UniCredito

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-03-2006, 16:56

Platforma Obywatelska nigdy nie korzystała z usług żadnego banku wchodzącego w skład grupy UniCredito - napisał w oświadczeniu przesłanym w poniedziałek PAP skarbnik tej partii Mirosław Drzewiecki.

Platforma Obywatelska nigdy nie korzystała z usług żadnego banku wchodzącego w skład grupy UniCredito - napisał w oświadczeniu przesłanym w poniedziałek PAP skarbnik tej partii Mirosław Drzewiecki.

  W najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost", w artykule "Balcerowicz kontra Balcerowicz" napisano m.in., że "w kuluarach sejmowych huczy od plotek, że broniąca prezesa NBP (Leszka Balcerowicza) Platforma Obywatelska zaciągnęła w grupie UniCredito pożyczkę na ubiegłoroczne wybory i dlatego popiera bankową fuzję (PKO SA z Bankiem BPH)".

    "Podkreślenia wymaga fakt, iż od początku istnienia PO jedynym bankiem, z usług którego korzystała partia - w tym także kredyty zaciągane na poczet wyborów parlamentarnych - jest PKO BP" - podkreślił Drzewiecki.

    Jak dodał, "warunki kredytowania oraz prowadzenia rachunków bankowych w banku PKO BP, są takie same dla wszystkich partii polskiej sceny politycznej". "Potwierdzają to wewnętrzne uchwały banku PKO BP o sposobie jednakowego traktowania wszystkich partii politycznych, w tym także Platformy Obywatelskiej RP" - napisał poseł Platformy.

    Drzewiecki poinformował też, iż wszelkie dane i dokumenty dotyczące finansowania oraz kredytowania działalności partii, są dostępne w PKW oraz na jej stronie internetowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane