Polski start-up ogłoszony najlepszym w Europie Środkowej i Wschodniej

AR
opublikowano: 03-07-2018, 17:08

Polski robot Photon zwyciężył w międzynarodowym programie CEE Released, organizowanym przez European Business Angels Network.

Photon Entertainment – producent interaktywnego robota edukacyjnego, który pomaga dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie programowania i nowych technologii – został ogłoszony najlepszym start-upem Europy Środkowo i Wschodniej na wczesnym etapie rozwoju.

MOCNY START: Jeden z twórców Photona, mimo młodego wieku, pracował jako koordynator Łazika Marsjańskiego Hyperion2. Co w przyszłości osiągną dzieci edukowane przez polskiego robota?
Zobacz więcej

MOCNY START: Jeden z twórców Photona, mimo młodego wieku, pracował jako koordynator Łazika Marsjańskiego Hyperion2. Co w przyszłości osiągną dzieci edukowane przez polskiego robota? Fot. ARC

Firma z Białegostoku stworzyła pierwszego na świecie robota, który rozwija się wraz z dzieckiem. 

- Tuż po wyjęciu z pudełka, robot nie potrafi nic. Użytkownicy (dzieci), przy pomocy fabularnej aplikacji poznają podstawy programowania, działanie czujników zamontowanych w robocie. Kiedy opanują tę wiedzę, uczą robota jak z nich korzystać, odblokowując nowe funkcjonalności. Jest to pierwsze tego typu podejście do nauki technologii na świecie – informuje Marcin Joka, dyrektor zarządzający i współtwórca Photon Entertainment.

W globalnym finale konkursu firma zmierzyła się z najlepszymi startupami z 18 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wcześniej pokonała 15 polskich start-upów w krajowej edycji konkursu. 

– Trafiliśmy w idealny moment, kiedy świat zrozumiał, że musimy uczyć dzieci programowania, bo to nie tylko technologia, ale przede wszystkim rozwijanie w dzieciach umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów w kreatywny sposób – mówi Marcin Joka. 

Robot Photon jest obecny na rynku od 8 miesięcy. Trafił, m.in., do ponad 450 placówek edukacyjnych (przedszkoli i szkół podstawowych) w Polsce. Można też kupić komercyjną wersję produktu w popularnych sklepach sieciowych - MediaMarkt, Saturn, iSpot, iDream, Empik, RTV EURO oraz sklepie internetowym spółki. 

Twórcy chwalą się, że robota testowali, m.in, prezydent Andrzej Duda, kanclerz Angela Merkel podczas ceremonii otwarcia targów Hannover Messe, oraz para książęca Kate i William podczas ich wizyty w Polsce. Nie ukrywają, że od początku pracy nad ich projektem mieli globalne ambicje - chcą sprzedawać Photona na całym świecie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Polski start-up ogłoszony najlepszym w Europie Środkowej i Wschodniej