Polski statek zderzył się ze zbiornikowcem na kanale La Manche

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 31-01-2006, 11:05

W kanale La Manche zderzyły się dwa statki, przewożące chemikalia. Z jednego z nich, tankowca "ECE" należącego do tureckiego armatora, wycieka kwas fosforowy.

W kanale La Manche zderzyły się dwa statki, przewożące chemikalia. Z jednego z nich, tankowca "ECE" należącego do tureckiego armatora, wycieka kwas fosforowy.

Do katastrofy doszło między wyspą Guernsey a brytyjskim wybrzeżem. Statek należący do Polskiej Żeglugi Morskiej "Generał Grot-Rowecki" wiozący 26 tysięcy ton fosfatów uderzył w zbiornikowiec, przewożący 10 tysięcy ton kwasu fosforowego. Nikomu z załogi obu jednostek nic się nie stało. Jednak załogę zbiornikowca "ECE", płynącego pod banderą Wysp Marshalla , ewakuowały brytyjskie śmigłowce. Statek jest poważnie uszkodzony. Zostanie przeholowany najprawdopodobniej do Cherbourga.

Drugi statek, "Generał Grot-Rowecki" pływający pod banderą Malty, po otrzymaniu zgody będzie kontynuował rejs - za cztery doby spodziewany jest w Policach pod Szczecinem. Na razie nie wiadomo, jak doszło do zderzenia statków. Wiadomo natomiast, że Rowecki uderzył dziobem w śródokręcie tureckiego statku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane