Południowa Afryka czeka na polskie firmy

opublikowano: 04-04-2013, 00:00

Promocja, spotkania biznesowe, wizyty w firmach — to czeka polskich przedsiębiorców, którzy wezmą udział w misji do RPA.

Chcesz nawiązać kontakty handlowe z kontrahentami z Afryki? Będziesz miał ku temu okazję już pod koniec tego miesiąca. Od 26 kwietnia do 4 maja Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) organizuje misję dla polskich przedsiębiorców do RPA. Do udziału w przedsięwzięciu zaprasza przede wszystkim eksporterów, m.in. nowoczesnych technologii, wyrobów przemysłu elektro-energetycznego, pojazdów i środków transportu oraz wyrobów i technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Misja skierowana jest także do producentów maszyn, urządzeń i narzędzi dla różnych gałęzi przemysłu, mebli, wyposażenia domów i produktów AGD oraz kosmetyków, żywności i alkoholi.

Polscy przedsiębiorcy będą mogli m.in. zaprezentować swoją ofertę eksportową i uczestniczyć w indywidualnych rozmowach handlowych. W spotkaniach wezmą udział przedstawiciele lokalnych firm zainteresowanych współpracą z firmami znad Wisły. Program wyjazdu przewiduje odwiedzenie trzech najważniejszych ośrodków przemysłowo-handlowych RPA: Kapsztadu, Durbanu (tu odbędzie się spotkanie biznesowe w Konsulacie RP) i Johannesburga (spotkanie w biurze radcy handlowego Ambasady RP).

Warto podkreślić, że dzięki utrzymującej się w RPA wysokiej cenie surowców naturalnych, w tym złota, rośnie siła nabywcza zarówno miejscowych konsumentów, jak i firm handlowych. To sprzyja zainteresowaniu i rozwijaniu importu wielu grup towarowych z krajów europejskich.

WIĘCEJ INFORMACJI

Tadeusz Świątkowski Biuro Współpracy z Zagranicą Krajowa Izba Gospodarcza tel.: +22 630-96-02 faks: +22 630-99-15 e-mail: tswiatkowski@kig.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy