Czytasz dzięki

Pracownik Cisco doniósł na siebie SEC

opublikowano: 25-02-2020, 09:10

Pracownik Cisco wykorzystał informacje poufne do zarobienia na akcjach i opcjach. Jednak prawdopodobnie „ruszyło go sumienie” i doniósł o tym amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W lipcu ubiegłego roku 41-letni Charles F. Kerwin, menedżer łańcucha dostaw w Cisco Systems, zarobił prawie 95 tys. USD na akcjach i opcjach po tym jak dowiedział się, że jego spółka szykuje się do przejęcia Acacia Communications. Transakcja została ogłoszona 9 lipca. Dwa dni później Kerwin doniósł na siebie do SEC. W ogłoszonym w poniedziałek przez Komisję werdykcie nie ujawniono, dlaczego to zrobił. Został za to jednak potraktowany łagodniej. SEC nakazał mu zwrócić zarobione 94.861 USD i zapłacić 47.430 USD kary. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane