Premier: 500 plus to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego narodu

  • PAP
opublikowano: 24-06-2019, 09:38

500 plus to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego narodu; jesteśmy przekonani, że to będzie bardzo ważny impuls do poprawy edukacji, do lepszego życia - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zainaugurował w poniedziałek akcję informacyjną dotyczącą programu "Rodzina 500 plus" w rozszerzonej formule na pierwsze dziecko.

Zdaniem premiera, środki przekazywane w ramach tego programu to "polisa na całe życie, do osiągnięcia wieku dojrzałości". "Mówiło się kiedyś +w czepku urodzony+. Można powiedzieć, że tę polisę wkładamy do czepka każdego dziecka" - mówił Morawiecki. "Jesteśmy przekonani, że to będzie bardzo ważny impuls do poprawy edukacji, do lepszego życia" - dodał.

"Te 6000 zł rocznie to wsparcie dla różnego rodzaju potrzeb, takich jak np. zakup odzieży, bilet do kina dla całej rodziny albo jakieś ulubione buty, sportowa odzież dla dzieci. To są sprawy dla niektórych małe, niewielkie, ale jestem przekonany, że dla milionów polskich rodzin są to sprawy zasadnicze" - podkreślił premier.

Premier zauważył, że dotychczas około 3 mln dzieci w Polce nie otrzymywało wsparcia w ramach programu 500 plus. "Chcemy bez wyjątku dla każdego dziecka przeznaczyć takie wsparcie ze strony państwa. Jest to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego narodu" - ocenił Morawiecki.

Akcja informacyjna - jak mówił premier - ma sprawić, by wszystkie rodziny mogły skorzystać z programu "Rodzina 500 plus" na pierwsze dziecko od samego początku jego funkcjonowania.

Mateusz Morawiecki
fot. Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane