Premier Miller spotka się z prezesem Microsoftu

Marek Druś
opublikowano: 12-03-2002, 18:54

W środę 13 marca premier Leszek Miller spotka się z prezesem Microsoftu Stevem Ballmerem, podało Centrum Informacyjne Rządu.

W spotkaniu, które odbędzie się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wezmą udział również m.in. wiceprezes Microsoftu Phillipe Courtois, dyrektor generalny polskiego oddziału spółki Tomasz Bochenek, szef gabinetu politycznego premiera Lech Nikolski oraz minister nauki Michał Kleiber.

- Tematem spotkania będą m.in. kwestie współpracy w dziedzinie nauki, edukacji informatycznej oraz wsparcia technologicznego dla administracji publicznej – głosi komunikat CIR.

Ze swojej strony Microsoft poinformował, że wizyta prezesa Ballmera w Polsce jest kolejnym etapem jego podróży do kilku państw europejskich, które - jak napisano - są szczególnie ważne z punktu widzenia firmy.

- Polska jest jedynym krajem z regionu Europy Środkowej i Wschodniej, który znalazł się w programie tej podróży - głosi wydany komunikat.

Jak podkreślono, celem wizyty Steve’a Ballmera jest podkreślenie znaczenia, jakie Microsoft przywiązuje do rynku polskiego. Poza wspomnianą wizytą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Steve Ballmer spotka się w Warszawie także z czołowymi klientami i najważniejszymi partnerami biznesowymi.

- Podczas zaplanowanych spotkań poruszany będzie temat przezwyciężania barier rozwoju nowoczesnych technologii w Polsce. Steve Ballmer będzie chciał zapoznać się ze specyfiką polskiego rynku informatycznego, jak również podzielić się wiedzą i doświadczeniem na temat roli nowych technologii w życiu gospodarczym - głosi komunikat spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Premier Miller spotka się z prezesem Microsoftu