Producenci broni zdrożeli po masakrze w Las Vegas

opublikowano: 03-10-2017, 06:09
aktualizacja: 03-10-2017, 06:10

Wartość rynkowa spółek zajmujących się produkcją broni palnej wzrosła w USA po tym jak w Las Vegas 64-letni mężczyzna strzelał do tłumu zabijając 59 osób i raniąc ponad 500.

Podobne zachowanie inwestorów widoczne było przy okazji analogicznych wydarzeń w USA w przeszłości. Tłumaczone jest tym, że inwestorzy spodziewają się nagłego wzrostu popytu na broń palną. Mają ją kupować osoby oczekujące, że tragiczne wydarzenia spowodują zwiększenie kontroli nad sprzedażą broni w USA.

American Outdoor Brands Corp, właściciel Smith and Wesson, zdrożał w poniedziałek  o ponad 3 proc. Podobnie wzrósł kurs akcji Sturm Ruger & Co. Ponad 2 proc. wzrosła wartość rynkowa Vista Outdoors Inc., producenta amunicji strzeleckiej. W piątek akcje wszystkich trzech spółek taniały. 

Z analizy 32 tragicznych wydarzeń, do których doszło w okresie od masakry w szkole w Columbine w 1999 roku wynika, że w miesiącu po strzelaninie w USA, która była głośnym wydarzeniem medialnym, akcje Sturm Ruger drożeją średnio o 2,9 proc., a American Outdoor Brands o 5,4 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu