Produkcja iPhone'ów z chińskiego zakładu Foxconn ma drastycznie spaść

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 25-11-2022, 09:20
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Co najmniej o 30 proc. może spaść produkcja iPhone’ów w największej chińskiej fabryce koncernu Foxconn w Zhengzhou. To pokłosie napiętej sytuacji pracowniczej, która doprowadziła do ogromnej fali protestów, a nawet porzuceń pracy, a w konsekwencji do dezorganizacji działalności zakładu, donosi Reuters.

Jeenah Moon/Bloomberg

Już wcześniej koncern Apple, którego Foxconn jest największym podwykonawcą zmuszony był do obniżenia całorocznej prognozy produkcyjnej. Została ona obniżona do co najwyżej 87 mln sztuk z 90 mln spodziewanych poprzednio.

Jednak skala problemów jaka stała się udziałem fabryki w Zhengzhou, w której wytwarzane są najnowsze flagowce iPhone 14 Pro i 14 Pro Max, może doprowadzić do kolejnej korekty projekcji.

Źródła agencji donoszą, że niemożliwe będzie wznowienie produkcji na pełną skalę do końca listopada.

U podłoża buntu pracowników w zakładzie Foxconn legła pandemiczna blokada regionu miasta Zhengzhou, w którym znajduje się fabryka. Pracowniczy nie mogli swobodnie się przemieszczać, narzekając na niewystarczające racje żywnościowe i na nieczyste zagrania ze strony pracodawcy. Do eskalacji napięcia doszło po tym jak właściciel stwierdził, że wypłata wynagrodzeń ponad wymiarowych i premii zostanie opóźniona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane