Qumak-Sekom spodziewa się dalszego wzrostu zysku netto w 2007 r.

Internet Securities
opublikowano: 03-08-2006, 12:47

Integrator IT Qumak-Sekom, który zadebiutował w czwartek na warszawskiej giełdzie, spodziewa się w 2007 roku lepszych od tegorocznych wyników spółki, poinformował prezes spółki Paweł Jaguś. Według prognoz za 2006 rok zysk netto ma wynieść 4,7 mln zł.

Integrator IT Qumak-Sekom, który zadebiutował w czwartek na warszawskiej giełdzie, spodziewa się w 2007 roku lepszych od tegorocznych wyników spółki, poinformował prezes spółki Paweł Jaguś. Według prognoz za 2006 rok zysk netto ma wynieść 4,7 mln zł.

Z emisji akcji spółka pozyskała 20,5 mln zł. Jak powiedział Jaguś, środki te zostaną przeznaczone na realizację kontraktów podpisanych przez Qumak-Sekom w tym roku.

„Mamy dużą ilość podpisanych kontraktów, więc potrzebujemy kapitałów. Kredyty bankowe są kosztowne, dlatego zdecydowaliśmy się na debiut giełdowy” – powiedział prezes podczas konferencji prasowej z okazji debiutu.

Qumak-Sekom uczestniczy obecnie we wszystkich przetargach na budowę centrów przetwarzania danych.

„Pracujemy już nad kontraktami na przyszły rok. Ich wartość to kilkanaście milionów złotych. Na ten rok wartość kontraktów wyniesie 178 mln zł, na koniec lipca jest już 120 mln zł, czyli więcej, niż w całym 2005 roku. To pozwala nam optymistycznie patrzeć na wyniki za 2007 rok – powiedział Jaguś.

Prezes powtórzył, że w tym roku Qumak- Sekom nie zamierza wypłacić dywidendy, jednak nie wykluczył, że spółka nagrodzi akcjonariuszy, wypłacając dywidendę z zysku za 2007 rok.

Qumak-Sekom stawia przede wszystkim na rozwój rozwiązań technologii inteligentnego budynku, umocnienie pozycji eksperta w zakresie bezpieczeństwa IT oraz dalszą specjalizację w dziedzinie aplikacji contact center i rozwój dedykowanych rozwiązań klasy CRM/ERP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Qumak-Sekom spodziewa się dalszego wzrostu zysku netto w 2007 r.