Raport PRNews.pl: Rynek kont osobistych – II kw. 2018

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 06-09-2018, 14:06

Na koniec drugiego kwartału 2018 roku banki o profilu uniwersalnym prowadziły 31,8 mln kont osobistych. W II kw. rynek urósł o 344 tys. ROR-ów, a w ciągu roku o 948 tys. W sześciu bankach ubyło kont osobistych.

Najwięcej rachunków prowadzi PKO Bank Polski. Na koniec czerwca obsługiwał 7,2 mln ROR-ów. W ciągu kwartału przybyło mi 78 tys. kont, a w ujęciu rok do roku 288 tys. Drugie miejsce zajmuje Bank Pekao, który obsługuje 3,9 mln kont osobistych. W jego przypadku wzrosty wyniosły odpowiednio 44 tys. i 143 tys. Trzecie miejsce na podium należy do mBanku – 3,4 mln ROR. W drugim kwartale przybyło mu 56 tys. kont, a w ciągu roku 130 tys.

YAY Foto
YAY Foto

Prezentowane w poniższe tabeli konta to rachunki aktywne. Nie wiemy jednak, ile z nich jest w praktyce używanych przez klientów. Część z nich na pewno została zapomniana, lub służy jako konto drugiego wyboru. Nowe przepisy nałożyły na banki obowiązek kontaktowania się z klientami, którzy nie dokonywali żadnych dyspozycji na koncie przez ostatnie 10 lat. W efekcie część banków zmniejszyła liczbę prowadzonych rachunków, bo pozamykała konta nieużywane lub należące do osób zmarłych. Liczba rachunków zmniejszyła się rok do roku aż w 6 bankach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane