Rentowność po 4 latach

Paulina Sztajnert
03-09-2004, 00:00

Dla przyszłych emerytów PZU skonstruował IKE w dwóch formach. Po dwóch dniach już ma kilkaset umów.

W ramach grupy PZU indywidualne konto emerytalne (IKE) zaproponują PZU Życie oraz PZU Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI). W pierwszym przypadku będzie to produkt ochronno-inwestycyjny, w drugim — czysto inwestycyjny.

— W obu przypadkach zaproponujemy dwa programy inwestowania: rekomendowany i indywidualny. W pierwszym wariancie co pięć lat dobierać będziemy klientom najlepszy do ich wieku profil inwestycyjny, w drugim sami będą mogli decydować o podziale swoich środków — mówi Cezary Burzyński, prezes PZU TFI.

Przyszli emeryci będą mieli do wyboru trzy fundusze: akcyjny, obligacyjny i stabilnego wzrostu. Pierwsi chętni na IKE w PZU już się znaleźli.

— Mamy już podpisanych kilkaset umów. Zgodnie z naszym biznesplanem, przedsięwzięcie zacznie na siebie zarabiać po czterech latach — zapewnia Maciej Obłuchowicz, dyrektor biura sprzedaży agencyjnej PZU Życie.

Ale przed towarzystwami jeszcze sporo do zrobienia, bo plany są ambitne.

Jak twierdzi Maciej Obłuchowicz, spółki PZU chcą zdobyć 20-proc. udział w rynku IKE. Pomóc ma w tym m.in. ogólnokrajowa akcja promocyjno-informacyjna, na której prowadzenie zdecydował się jedynie PZU.

Pochłonęła ona już kilka milionów złotych. Cały budżet zaplanowany jest na kilkanaście milionów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Sztajnert

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Rentowność po 4 latach