Resort zdrowia Ukrainy: od początku wojny ok. 1400 osób ewakuowano za granicę na leczenie, w tym do Polski

  • PAP
opublikowano: 07-08-2022, 17:29
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Około 1400 Ukraińców ewakuowano od początku rosyjskiej inwazji na leczenie za granicę, w tym do Polski – poinformowało w niedzielę Radio Swoboda, powołując się na ukraińskie ministerstwo ochrony zdrowia.

Adobe Stock

Jak podał resort, dzieci z chorobami onkologicznymi i onkohematologicznymi są w ramach programu SAFER Ukraine ewakuowane do Stanów Zjednoczonych, Kanady i 14 krajów europejskich.

„W sumie dzięki współpracy Ministerstwa Ochrony Zdrowia i Komisji Europejskiej, a także dzięki wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia, rządu Polski i wielu partnerów międzynarodowych udało się już ewakuować specjalistycznym transportem medycznym z różnych miast Ukrainy do zagranicznych klinik około 1400 Ukraińców” – poinformował resort.

Oprócz tego ponad 500 chorych na nowotwory dzieci kontynuowało leczenie w Europie, USA i Kanadzie dzięki zorganizowaniu 15 „korytarzy medycznych” z Ukrainy do dziecięcego centrum psychoonkologicznego Unicorn w Polsce. Stamtąd dzieci są kierowane do czołowych ośrodków onkologicznych.

Od początku wojny w Ukrainie uszkodzonych zostało około 800 placówek medycznych, z czego ponad 100 uległo całkowitemu zniszczeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane