Rodzice powinni grać z dziećmi w gry internetowe

opublikowano: 08-07-2019, 22:00

Cała rodzina powinna zasiadać do gier z komputerem czy tabletem, rodzice razem z dziećmi — napisał portal Sky News, powołując się na opinie brytyjskiej fundacji zajmującej się bezpieczeństwem w sieci.

— Zachęcamy rodziców, żeby zrobili coś, co jest raczej wbrew ich naturze. Niech spróbują — mówi Carolyn Bunting, główna dyrektor organizacji Internet Matters.

W Wielkiej Brytanii 81 proc. osób poniżej 18. roku życia regularnie gra w gry internetowe. Coraz popularniejsze są takie, które pozwalają na rywalizację kilku graczom w tym samym czasie.

— Jesteśmy przekonani, że rodzice, którzy regularnie grają w gry online ze swoimi dziećmi, są w stanie lepiej przygotować je na sytuacje, z którymi być może będą musiały się mierzyć — mówi Caroln Bunting.

Z badań Internet Matters wynika, że razem z niepokojem o to, że dzieci grają w gry internetowe z kimś nieznajomym, 50 proc. rodziców ma obawy, że gry je uzależnią, a ich pociechy dzielą się swoimi danymi osobowymi w sieci. Fundacja twierdzi, że angażowanie się rodziców w gry internetowe, w które wiele dzieci i nastolatków gra co najmniej raz dziennie, pozwala chronić najmłodszych przed ewentualnymi niebezpieczeństwami, które na nie czyhają w sieci.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy