Rosja: sąd zagroził Google'owi i Wikipedii grzywnami za "fałszywe" informacje o wojnie

PAP
opublikowano: 15-04-2022, 21:34

Sąd w Moskwie zagroził amerykańskiemu gigantowi internetowemu Google i właścicielowi Wikipedii - fundacji Wikimedia, grzywnami za nieusunięcie "fałszywych" informacji o konflikcie ukraińskim - podała w piątek agencja Interfax.

Google może zostać obciążony grzywną w wysokości do 12 mln rubli (około 133,4 tys. euro), natomiast Wikipedia - do 8 mln rubli.

Rosyjski państwowy regulator mediów i internetu Roskomnadzor poinformował w czwartek, że Google zostanie ukarany grzywną za nieusunięcie z serwisu YouTube treści, które Kreml uważa za łamiące prawo.

W ubiegłym tygodniu Roskomnadzor oskarżył YouTube o to, że "sieje dezinformację" w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W związku z tym urząd zakazał właścicielowi serwisu, koncernowi Google, i jego platformom reklamowania się w Rosji.

Wcześniej Roskomnadzor zablokował portal BBC News, a rosyjski sąd uznał Meta Platforms INC., firmę-matkę Facebooka i Instagrama, za medium "ekstremistyczne" i zakazał działalności tych serwisów społecznościowych. Ograniczony został też dostęp do Twittera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane