Ross: inwestorzy zbyt histerycznie reagują na politykę handlową

opublikowano: 29-03-2018, 16:58
aktualizacja: 29-03-2018, 17:00

Amerykański sekretarz handlu Wilbur Ross powiedział, że jest zbyt duża „histeria” wśród inwestorów dotycząca zagrożeń dla gospodarki z powodu polityki handlowej prezydenta Donalda Trumpa. Jego zdaniem, wyższe cła będą miały niewielki wpływ na inflację w USA.

- Rekomenduję inwestorom, aby działali racjonalnie, a rozumiem przez to, aby oceniali tą administrację przez rzeczywiste osiągnięcia, do których się przyczynia – powiedział Ross. - Nie oceniajcie jej przez pewnego rodzaju halucynacje dotyczące straszaka, który ma być problemem. Myślę, że ludzie są zbyt histeryczni i myślę, że spokój jest dużo bardziej użytecznym narzędziem inwestycyjnym niż histeria – dodał.

Zobacz więcej

Willbur Ross, fot. Bloomberg

Sekretarz handlu podkreślił, że cła na importowaną stal i aluminium nie podwyższą istotnie cen dla konsumentów.

- Mówimy o ułamku centa na puszce piwa – stwierdził. - Całkowita wielkość ceł, jeśli założyć, że w całości przejdą na naszą gospodarkę, to coś poniżej połowy jednego procenta. Wielka sprawa. Ta gospodarka nie jest tak delikatna, że ułamek procenta rozstroi rynek czy gospodarkę – dodał.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu