Rozłucki: Nie będzie sesji w dniu pogrzebu Ojca Świętego

Polska Agencja Prasowa SA
04-04-2005, 11:08

W dniu pogrzebu Ojca Świętego nie odbędzie się sesja na warszawskiej giełdzie - poinformował w poniedziałek prezes Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) Wiesław Rozłucki.

W dniu pogrzebu Ojca Świętego nie odbędzie się sesja na warszawskiej giełdzie - poinformował w poniedziałek prezes Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) Wiesław Rozłucki.

    W specjalnym komunikacie zarząd Giełdy i uczestnicy rynku zwrócili się z prośbą, by od poniedziałku do dnia pogrzebu Ojca Świętego, każdego dnia w południe trzyminutową ciszą wyrazić żal po śmierci papieża.

    Aby uczcić śmierć Jana Pawła II również najwięksi uczestnicy obrotu na rynku długu porozumieli się co do ograniczenia handlu na poniedziałkowej sesji

    "Największe banki w Polsce porozumiały się, aby nie handlować w poniedziałek na rynku długu. Do godz. 10.00 były realizowane pojedyncze transakcje, a po 10.00 na rynku nie powinno się już nic większego wydarzyć" - powiedział analityk w Banku Handlowym Przemysław Magda.

    Na rynku walutowym nie ma takiego ograniczenia ze strony uczestników, jak na rynku długu, ale dealerzy spodziewają się, że obroty mogą być mniejsze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rozłucki: Nie będzie sesji w dniu pogrzebu Ojca Świętego